Pani Małgorzacie na godne życie

Pani Małgorzacie dwa tygodnie temu zmarł syn, który był jej jedyną pomocą...

5020 zł z 10000 zł

50%

Pozostało: 14 dni

Wpłaciło: 150 osób

Wpłać Teraz

Wspieraj Fundację cyklicznym przelewem!

Rozpocznij abonament

Pani Małgorzacie dwa tygodnie temu zmarł syn. Był szefem kuchni i za darmo przygotowywał posiłki dla lekarzy podczas pandemii koronawirusa. Umierał jej dosłownie na rękach. Dostał zawału serca. Pani Małgorzata reanimowała go na przemian z sąsiadką, która przybiegła słysząc krzyki. Resuscytację kontynuowali przybyli na miejsce ratownicy medyczni, ale niestety nie udało się przywrócić krążenia. Pani Małgorzata musiała więc wyprawić pogrzeb swojemu synowi. Nie miała na to pieniędzy, więc zgłosiła się do opieki społecznej z prośbą o opłacenie całego tego procesu. Niestety dostała odpowiedź odmowną. Jeżeli osoba zmarła ma rodzinę czyli w tym przypadku matkę, to opieka społeczna nie opłaca pogrzebów. Pani Małgorzata musiała więc pożyczyć pieniądze i się zadłużyć.

Pani Małgorzata mieszka ze swoim pieskiem oraz kotkiem. A także zwierzętami, którymi opiekował się syn. Szczurkiem i małym kotkiem. Wydaje więc dużo pieniędzy na karmę i weterynarzy. Pani Małgorzata została ze wszystkim sama. Jej mąż nie żyje od 12 lat. A jej renta wynosi tylko 916 zł. 400 zł płaci za mieszkanie. Do tego opłaty za wodę i prąd. Gaz ma z butli, która kosztuje 70 zł.

Pani Małgorzata od 12 lat choruje na łuszczycę. Codziennie musi się smarować drogimi maściami, które są niestety odpłatne w 100%. Lek na łuszczycę nie istnieje, więc bardzo ważna jest codzienna pielęgnacja skóry całego ciała. Pani Małgorzata nosi też perukę, aby nie było widać objawów jej choroby.

Pani Małgorzata nie ma nawet łazienki. Kąpie się w wanience, a sąsiedzi zalewają jej sufit, który aktualnie grozi zawaleniem. Mamy nadzieję, że z Waszą pomocą uda się pomóc Pani Małgorzacie kupując jej regularnie jedzenie, karmę dla zwierząt oraz maści na łuszczycę.

Z góry dziękujemy za każdą wpłatę!

Wybierz, ile chcesz wpłacić na tę zbiórkę

Wspieraj Fundację cyklicznym przelewem!

Stałe wsparcie pozwala nam planować przyszłość i optymalizować pomoc.