Sławkowi na wegańskie jedzenie.

Sławek był nauczycielem angielskiego, jest weganinem. Jego kundelek niezupełnie. Mają 600 złotych na życie w Warszawie. Chcielibyśmy Sławkowi pomóc.

10048 zł z 10000 zł

100%

Pozostało: 68 dni

Wpłaciło: 257 osób

Wpłać Teraz

Wspieraj Fundację cyklicznym przelewem!

Rozpocznij abonament

Sławek… Pan Sławek… był kiedyś nauczycielem angielskiego. Uczył w szkołach różnego stopnia. Ale depresja, samotność… świadomość… tak go przydusiły, że Sławek pomyślał o samobóju… Był o krok. Nie mógł pracować, stracił mieszkanie, stracił nadzieję. Miał już wszystko zaplanowane, sznurek zwinięty w torbie, napisał post na FB, w którym uprzejmie żegnał się ze znajomymi, kiedy zadzwoniła do niego pani z OPSu. Ktoś jej wysłał post Sławka.

Teraz Sławek ma 60 lat i mieszka na warszawskiej Pradze z pieskiem. Ten rower, który widać na zdjęciu, nie działa. Trzeba by zreperować. Śpi na łóżku polowym, stolik ze sparciałej dykty rozjeżdża się przy lekkim potrąceniu. Jego pokój jest mniejszy niż cela więzienna. No ale żyje. To najważniejsze. Żyje i chce o siebie powalczyć.

Umówiliśmy się ze Sławkiem, że nie będziemy pokazywać jego twarzy. Sławek zwyczajnie wstydzi się tego, jak wygląda jego życie po trzydziestu latach pracy w szkole. A to niestety jest obraz nędzy. Ze względu na depresję i przebyte choroby Sławek ma drugą grupę inwalidzką i prawie całkowitą niezdolność do pracy. Ma też 600 złotych renty… 600 złotych. W Warszawie. Z tych pieniędzy próbuje wykarmić siebie i pieska, wesołego kundelka. Sławek jest weganinem, kundelek niezupełnie.

Chcielibyśmy Sławkowi pomóc. Przynajmniej z jedzeniem i karmą dla psa. Moglibyśmy też naprawić mu rower. Sławek nie może mieć dochodu, bo utraciłby rentę, ale może pomóc komuś z angielskim. To byłaby taka wymiana za Wasze dobro. Oświadczył, że chętnie weźmie jednego lub dwóch uczniów, których nie stać na lekcje. Piękny gest!

Pamiętajcie, proszę, kochani przyjaciele, że środki, które będą nadwyżką w tej zbiórce przeznaczymy na innych potrzebujących. Dziękujemy!

Wybierz, ile chcesz wpłacić na tę zbiórkę

Wspieraj Fundację cyklicznym przelewem!

Stałe wsparcie pozwala nam planować przyszłość i optymalizować pomoc.