#Posiłek dla Seniora

Jak powstaliśmy?

Posiłek dla Seniora urodził się spontanicznie – pod wpływem impulsu. Czyli jako odruch serca. Gdy z powodu pandemii po raz pierwszy zamknięto świat w marcu 2020 roku, ktoś spośród nas rzucił głośne pytanie: a co z osobami starszymi? – Rzeczywiście, co z nimi? Młodzi sobie poradzą, ale starzy? A starzy i chorzy? Którzy boją się lub nie mogą wychodzić z domu… I tak, od słów przeszliśmy do czynów. Na spontanie, na entuzjazmie. Założyliśmy zrzutkę, zebraliśmy trochę pieniędzy i zaczęliśmy wozić przygotowywane przez siebie posiłki do tych, którzy szczególnie tego potrzebują.

Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę i odpowiedź na realną potrzebę. Wkrótce #Posiłek wyrósł na dużą akcję docierającą do wielu osób. Rozwoziliśmy kilkaset posiłków dziennie i codziennie. Dziś regularnie wspieramy kilkadziesiąt osób w Warszawie i myślimy o rozszerzeniu działalności na kolejne miasta.

Działamy jako Fundacja Pomoc Seniorom, KRS 0000878240, NIP 5223195747.

Co jest naszym celem?

Celem akcji #PosiłekDlaSeniora jest pomoc poprzez zapewnienie pełnowartościowej całodziennej diety dla osób starszych – 4 zbilansowanych posiłków.

Jak to działa?

Działamy w oparciu o wpłaty od naszych darczyńców, czyli od osób takich jak Ty. W tej chwili możesz zadeklarować drobną kwotę miesięcznej wpłaty na konto #Posiłku – system płatniczy będzie pobierał tę kwotę od Ciebie co miesiąc, bez zawracania głowy. A my za te pieniądze przygotujemy jedzenie i zawieziemy je do osób potrzebujących. Proste.

Jesteśmy #Wdzięczni za Twoją pomoc.