Na lepsze życie Pani Wiesi!

Nie pozwólmy jej żyć w głodzie...

5505 zł z 10000 zł

55%

Pozostało: 162 dni

Wpłaciło: 114 osób

Wpłać Teraz

Wspieraj Fundację cyklicznym przelewem!

Rozpocznij abonament

Pani Wiesia mieszka w Warszawie! Osoba, która ją do nas zgłosiła, poznała ją w Wigilię w 2022 r., gdy poprosiła ją na ulicy o zakup jedzenia na święta. Często pomaga jej pan Kuba – był kiedyś bezdomny. I wiecie co? To Pani Wiesia i jej świętej pamięci mąż pomogli mu wyjść z bezdomności! Czyż to nie cudowne? 🥺 Pan Kuba do tej pory bywa u niej niemal codziennie i teraz to on jej pomaga! Robi zakupy (gdy jest za co), wyprowadza psa, sprząta mieszkanie. Niestety aktualnie jest on w szpitalu.

 

Pani Wiesia zawsze prosi tylko o jedzenie, chyba, że – tak jak niedawno – brakowało jej do czynszu i wspólnota groziła eksmisją to poprosiła o 100 zł. Zawsze jest bardzo, bardzo wdzięczna, mówi, że jest jej bardzo głupio musieć prosić o jedzenie i że nie chce prosić o pieniądze. Jest również bardzo wdzięczna, że może na kogoś liczyć. Zawsze dzwoni i dziękuje za pomoc!

 

Pani Wiesia ma problemy ze zdrowiem, głównie z poruszaniem się. Jej mąż był przykuty do łóżka i musiała go znosić po schodach, a potem jego wózek z kilku pięter, gdy mieszkali w kamienicy bez windy. Udało jej się później dostać od miasta mieszkanie na parterze, gdzie mieszka do dziś. Jest pogodna, bardzo ciepła i wdzięczna.

 

Pani Wiesia ma syna, który mieszka w Bielsku-Białej. Niestety on również jest w trudnej sytuacji finansowej. Do tego stopnia, że nie stać go nawet na zakup biletu do Warszawy, aby mógł spotkać się ze swoją mamą!

 

Najpilniejsze potrzeby Pani Wiesi to:

 

– żywność (mięso, warzywa, owoce (bez jabłek i pomarańczy, to jakieś ograniczenia dietetyczne), mleko, masło, jogurt naturalny, karma sucha i „smaczki” dla psa. Na ten moment sucha żywność – makarony, kasze – są na stanie)

 

– wykupienie okularów z recepty (Pani Wiesia ma też zaćmę i musi się umówić na zabieg do szpitala)

 

– bielizna osobista rozmiar S (majtki, staniki. Pani Wiesia jest bardzo chuda. Inna odzież typu spodnie, koszulki też by się przydała na pewno)

 

– mydło, wszelki środki do sprzątania i kapsułki do prania.

 

Pomożecie polepszyć nam los Pani Wiesi?

 

Wybierz, ile chcesz wpłacić na tę zbiórkę

Wspieraj Fundację cyklicznym przelewem!

Stałe wsparcie pozwala nam planować przyszłość i optymalizować pomoc.