Stefan i wilgotna rudera

Pomóżmy mu osuszyć dom

33870 zł z 65000 zł

52%

Pozostało: -716 dni

Wpłaciło: 937 osób

Wpłać Teraz

Wspieraj Fundację cyklicznym przelewem!

Rozpocznij abonament
  1. Stefan ma dom, ale mieszka w jednym pokoju z kozą na węgiel, bo resztę domu mu zalało. Wszystko wilgotne, przeżarte grzybem, tragedia. Jego losem przejęła się liderka Szlachetnej Paczki w Wodzisławiu Śląskim, Anna Czyż.

 

 

Stefan ma 61 lat, a przez połowę swojego życia pracował jako budowlaniec-zbrojarz. Niestety jest po udarze i jego stan zdrowia nie pozwala na żadną pracę fizyczną, nawet najlżejszą. W prawej ręce ma olbrzymi niedowład. Codziennie musi brać aż 9 tabletek! Jak sam mówił, gdyby zapomniał zażyć choć jednej, nie byłoby go już z nami.

Jego miesięczny dochód z renty to tylko 650 zł, z czego same tabletki kosztują ponad 100 zł! Podczas jednej z wichur, dach domu Stefana został częściowo zerwany przez co wnętrze zostało niemal całkowicie zalane! Mieszka w jednym pokoju ogrzewanym kozą na węgiel. W domu wszystko jest wilgotne i przeżarte grzybem.

 

 

Dom Stefana znajduje się w Mszanie w pobliżu Wodzisławia Śląskiego. Całkowity remont domu wymagałby zainwestowania ogromnych środków. Taka zbiórka przekracza nasze ambicje, ale możemy pomóc Stefanowi w osuszeniu domu i doprowadzeniu parteru domu do stanu używalności.

 

 

W sprawie pana Stefana naszą osobą kontaktową jest Klaudia, liderka Fundacji Pomoc Seniorom na Śląsku.

Wybierz, ile chcesz wpłacić na tę zbiórkę

Wspieraj Fundację cyklicznym przelewem!

Stałe wsparcie pozwala nam planować przyszłość i optymalizować pomoc.